Koruma Memuru Alımı Son Durum

Yakın zamanda alınması planlanan koruma memurluğu adı altında yeni bir sınıf oluşturulduğunu belirten Bakan Güler,konu ile ilgili çalışmalarını tamamladıklarını belirterek,Bakanlar kuruluna sunmayı planladıklarını belirtti.

Fizi şartların ön planda tutulduğu koruma memurluğunda en az lise mezunu şartı aranmakla birlikte,erkeklerde 1,72 cm, bayanlarda ise 1,65 cm boy şartı aranmaktadır ve görevlerine yeni başlayan memurların çalışma alanları,polis memurlarını koruma işi ile meşgul etmeyeceğini belirtti.

Bakan Güler yaptığı açıklamada Bizim niyetimiz yıl sonuna kadar, tabii bütçe görüşmelerindeki takvimi de dikkate alarak en kısa zamanda, Bakanlar Kuruluna sunularak kanunlaştırmak istiyoruz. 2014′ün başından ilk fırsatta 4 aylık bir eğitim, 2 aylık da tatbiki bir eğitim olmak üzere ilk planda 10 bin kişiyi bir yıl içinde almayı düşünüyoruz. Koruma memuru maaşları ise polislerden çok az farklı olmasıyla birlikte, Arkadaşlarımız 6 yıllık başarılı görev sürelerini bitirirlerse polis de olabilecekler diye belirtti.

Şimdi gözler merakla koruma memurluğu alımlarının yapılacağı günü bekliyor.

Bu Yazı için Yorumlar Kapatılmıştır.