Koruma Memuru Alımı 2014 Şartları Başvurular Ne Zaman

Yeni yasa ile statlarda ve üniversitelerde koruma memurları görev yapacak. Yapılan yeni açıklamalarda Kasım ayında 10 bin koruma memuru alımı yapılacağı açıklandı.

Koruma memuru olmanın şartları nelerdir ?

Yapılan yeni açıklama üzerine Kasım ayında 10 bin koruma memurunun alınacağı söylendi. Beşiktaş Galatasaray derbisi üzerine ve üniversitelerde yaşanan olaylar kapsamında alınan yeni kararla hızlı bir şekilde koruma memuru alımı yapılacak. Kasım ayında olacak bu alımın başvuruları açıklanması bekleniyor. Koruma memurluğu genişeletilecek. 10 binle başlayan alımla beraber tüm Türkiye’ de koruma memurlarının görev yapması bekleniyor.

30 Bin Koruma Memuru Alımı Ne Zaman Olacak ?

Koruma memurları alımı ne zaman yapılacak, alımların yıl sonuna kadar yapılacağını açıkladı. Ancak bu alımlar açıklamaya göre Eylül ayından sonraya kalacak. İlk etapta 10 Bin koruma memuru alınacak. Daha sonra 20 bin alım daha yapılacak.

 Koruma Memuru Ne Kadar Maaş Alacak ?   Koruma Memurlarının Maaşı 2 Bin TL Olacak. İlk etapta 10 bin sonra 20 bin koruma memuru alınacak. Yaş sınırı 28 olacak. 6 ay eğitim verilecek. Bin 800 ile 2 bin TL maaşla kadrolu olarak işbaşı yapacak.

Koruma Memurları ile Polis Arasında Fark Ne Olacak ?
Evet koruma memuru ile polis arasında yetkiler açısından farklılıklar olacak ancak koruma memurları da polisler gibi acil bir durum karşısında müdahalede bulunabilecek ve gerekli delilleri toplama yetkisine sahip olacak. Polisler olay yerine gelene kadar yetkiler koruma memurlarında olacak. Koruma memurlarının özlük hakları da polislere yakın bir seviyede olacak.

Koruma Memurluğuna Başvuru Şartları Nelerdir ?
En az lise mezunu olma şartı aranan memur adayları için yaş sınırı 28. Özel yetenek sınavında başarılı olan koruma memuru adayları polis meslek yüksek okulunda 4 ay eğitim alacak. Sahada ise iki ay uygulamalı eğitim verilecek.
Polise yardımcı unsur olacak koruma memurları sözleşmeli değil kadrolu olacak. Emniyet Hizmetleri Sınıfı’ndan atanacak koruma memurlarından başarılı olanlar polis memurluğuna yükseltilecek. Bu oran yüzde 5′i geçemeyecek. Koruma memurları polisler gibi geniş yetkilere sahip olmayacak.

  1. koruma memurlarında yaş sınırı 25 ile 28 olarak söyleniyor oysa bu yaş sınırının en az 30 olması gerekir. Çünkü asıl işe giremeyenler özellikle 25-30 yaş arasında

Bu Yazı için Yorumlar Kapatılmıştır.