Koruma Memur Alımları Ne Zaman

Koruma Memuru Alımı 2014 
Koruma memuru olacak adaylarımızın şartları belli oldu. Emniyet Genel Müdürlüğü Koruma Daire Başkanlığı dahilinde görev yapacak 30 bin koruma memurunda fiziki şartlar ön plana çıkıyor. Açıköğretim lisesi de dahil diğer lise mezunları, önlisans ve üniversite mezunları da koruma memuru olabilecek.

Emniyet Genel Müdürlüğü Koruma Daire Başkanlığı dahilinde koruma memurları için yeni bir birim kurulacak. Bu konu ile ilgili hazırlanan kanunun TBMM’den kısa sürede geçmesinin beklendiğini bildiren yetkililer, kademeli olmak kaydı ile her dönem 3 bin koruma memuru alınacağı belirtildi.

Koruma memuru olmak için aranılan şartlar nelerdir ?

Koruma memuru olmak isteyen adaylarımız, en az lise mezunu olunmasıyla birlikte , sağlık şartlarının yeterli olması, Fiziki beden eğitiminde başarılı olmak ve KPSS lise puan türünden de 40-60 puan alma şartları aranacak. Fiziki yeterliliğin önemini belirten yetkililer, erkek adayların en az 1,72 boyunda, bayan adayların ise 1,68 uzunluğunda ve 25 yaşından küçük olmaları gerektiğini belirtti. Açık öğretim lisesi, düz lise, yüksekokul ve üniversite mezunu adaylarımız da koruma memuru olabilecekler.

(AA)