Yeni Açılan Üniversiteler Ve Bölümler

2013 2014 eğitim ve öğretim dönemlerinde yeni açılan ve öğrenci alımı yapan Üniversiteler hangileridir? Sizler için bu başlık altında topladık. Hangi bölümler daha avantajlı? Hangi Üniversiteye gitmeliyim? veya yeni açılan bölümler hakkındaki tüm bilgiler alt kısımda yer almaktadır.
devamını oku

Koruma Memuru Kpss Şartı Varmı?

Koruma memuru olacak adaylar, başvuracağı tarihlerini bekliyor.Şuana kadar kesin bir tarih verilmese de koruma memuru olacak adaylar için şartlar belirlendi.

Koruma memuru olmak için kpss sınavından kaç puan almak gerekir?
En az lise mezunu olmak kaydıyla birlikte , sağlık şartlarının yeterli olması, beden eğitimi sınavlarından başarılı olmak ve KPSS lise puan türünden de 40-60 puan almak yeterli olacaktır.
Adayların beden sağlığıyla ilgili fiziki durumları da önemseniyor. Erkek adayların en az 1,72 cm, kız adayların ise 1,68 cm boyunda olmaları gerekmektedir. devamını oku

Koruma Memur Alımları Ne Zaman

Koruma Memuru Alımı 2014 
Koruma memuru olacak adaylarımızın şartları belli oldu. Emniyet Genel Müdürlüğü Koruma Daire Başkanlığı dahilinde görev yapacak 30 bin koruma memurunda fiziki şartlar ön plana çıkıyor. Açıköğretim lisesi de dahil diğer lise mezunları, önlisans ve üniversite mezunları da koruma memuru olabilecek.
devamını oku

Koruma Memuru Olanlar

Koruma memurları,6 senelik bir görev sürecinin ardından ‘kıdemli koruma memuru’ olabilecekler ve isterlerse 7’ci senelerinde, sınavla polisliğe geçebilecekler. Polisliğe koruma memurlarının yüzde 10’u kabul edilecek ve polis olduktan sonra polislerin bütün terfi koşulllarından yararlanabilecek.
devamını oku

30 Bin Koruma Memuru Alımı Ne Zaman Yapılacak?

Koruma memuru alımı ne zaman ? 10 bin koruma memuru alınacak mı ? gibi sorulara verilen cevaplar hemen alt kısımda yer almaktadır.

Geçen dönemlerde verilen bir kararla bundan sonraki dönemlerde Üniversitelerde ve Stadlarda koruma memurları görev alacak dendi, ve İçişleri Bakanlığının yaptığı açıklama ile birlikte ilk etapta 10 bin koruma memuru alınacak dendi .Sonuç itibarıyle koruma memuru adı altında ilk etapta lise mezunu 10 bin kişi işe alınacak.
devamını oku